Image

بیمه مسئولیت کارفرمای سازندگان ساختمان در قبال کارکنان و اشخاص ثالث بیمه پارسیان سفارش آنلاین

 بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی و اشخاص ثالث بیمه پارسیان 

  • کارکنان در حین انجام کار در معرض خطر یا خطراتی قرار می گیرند که اجتناب ناپذیر است .

       در ماده 91 قانون کار آمده است که کلیه کارفرمایان و مسئولان واحدهای موضوع قانون کار، در مقابل خسارت بدنی کارکنان که ناشی از عدم رعایت مقررات حفاظت فنی و همچنین خدمات بهداشت کار می باشد مسئول شناخته شده و وی را ملزم به جبران خسارت جانی حاصله می داند.

در صورت وقوع حادثه ای که منجر به جراحت، نقص عضو و یا فوت کارکنان (اعم از استخدامی، قراردادی، روزمزد و ...) شود در بسیاری از موارد کارفرما مقصر شناخته شده و ناچار به جبران خسارت وارده و در صورت فوت، پرداخت دیه خواهد بود .

      بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان و اشخاص ثالث بیمه پارسیان به عنوان جانشین از طرف کارفرما جبران هزینه های پزشکی، غرامت فوت و مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از کارفرما را بر عهده می گیرد.

  کارفرمایان باید توجه داشته باشند که پوشش های بیمه نامه تأمین اجتماعی و بیمه نامه مسئولیت کاملاً متفاوت می باشند، بدین معنی که سازمان تأمین اجتماعی تعهدی در قبال پرداخت خساراتی که مسئول آن کارفرما باشد ندارد و اگر خسارات مذکور را جبران نماید نسبت به بازیافت آن از کارفرما اقدام می نماید .

      در حالی که در بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان بیمه پارسیان این مورد تحت پوشش می باشد.

به عبارت دیگر چنانچه کارگری دچار نقص عضو یا فوت گردد، بیمه تأمین اجتماعی صرفاً مستمری پرداخت می نماید و تعهدی در قبال دیه فوت یا جرح نخواهد داشت در حالی که بیمه پارسیان، مسئولیت متعهد پرداخت دیات مذکور می باشد.


بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه درقبال اشخاص ثالث بیمه پارسیان

بیمه نامه مسئولیت کارفرمای سازندگان بیمه پارسیان در قبال اشخاص ثالث، مسئولیت سازندگان ساختمانی در قبال اشخاص ثالث را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

بدین ترتیب در صورت بروز حادثه از طرف پروژه ساختمانی برای کلیه همسایگان ساختمان در حال ساخت، عابرین در پیاده رو و خیابان های اطراف پروژه، مراجعین به پروژه و ... که منجر به خسارت جانی و مالی گردد و کارفرمای پروژه مقصر شناخته شود بیمه نامه مسئولیت کارفرمای ساختمانی بیمه پارسیان در قبال اشخاص ثالث مسئولیت کارفرمای پروژه را تحت پوشش قرار داده و کلیه خسارات و غرامت های مربوطه را به زیان دیدگان پرداخت می نماید.

به عنوان مثال حوادث رایجی که در پروژه های ساختمانی رخ می دهند و تحت پوشش بیمه مسئولیت ساختمانی بیمه پارسیان می باشند عبارتند از :

  • سقوط مصالح ساختمانی روی سر عابرین و یا خودروهای عبوری و توقف کرده نزدیک محل پروژه
  • ریزش ساختمان های مجاور پروژه به هنگام تخریب، گودبرداری، نماکاری و ... که منجر به خسارات جانی و محکو میت کارفرما(یان) به پرداخت دیه غرامت فوت و یا نقص عضو و یا پرداخت هزینه های پزشکی می گردد.
  • سقوط کارگران و یا اشخاص ثالث از طبقات مختلف ساختمان
  • سقوط کارگران از روی داربست
  • سقوط کارگران و یا مهندسان طراح، مشاور و مجری و اشخاص ثالث داخل چاهک آسانسور
  • ریزش آوار ساختمان روی کارگران و ... هنگام تخریب و گودبرداری
  • گاز گرفتگی کارگران در قسمت اتاق نگهبانی و یا محل اقامتشون داخل محدوده مکانی پروژه ساختمانی

​لازم به ذکر است بیمه مسئولیت کارفرمای سازندگان ابنیه ( ساختمان ) در قبال کارکنان و اشخاص ثالث در بیمه پارسیان دارای 18 کلـــــــــــوز     ( پوشش ) اضافی می باشد که هر یک از این کلوزها دربرگیرنده ابعاد حقوقی و قانونی متفاوتی بوده که خریداری و عدم خریداری هر یک از این پوشش ها می تواند ابعاد متفاوتی داشته باشد که همین امر، نیاز به دارا بودن یک مشاور حرفه ای و متخصص در این زمینه را بیشتر و بیشتر برای ما آشکار می نماید.

لذا ما در بیمه پارسیان ( نمایندگی برتر طی 7 سال متوالی که در شهرک غرب و سعادت آباد مستقر می باشیم ) آمادگی خود را برای ارائه خدمات مشاوره ای در حوزه مشاوره، صدور و تحویل رایگان " بیمه مسئولیت کارفرمای سازندگان ساختمانی در قبال کارکنان و اشخاص ثالث " در کلیه نقاط تهران و ایران عزیز اعلام نموده و امیدواریم رضایت خاطر شما عزیزان را همانند بیش از 4000 مشتری ( بیمه گذار ) حقیقی و حقوقی  دیگر که از سال 1387 خدمتگذارشان بوده ایم را فراهم آوریم.


جهت دریافت مشاوره حرفه ای و آگاهی از شرایط بیمه نامه فقط کافی است با ما تماس بگیرید و یا از طریق ثبت درخواست در سایت ما را مطلع نمائید.