Image

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان بیمه پارسیان

 بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان و اشخاص ثالث بیمه پارسیان 

  • کارکنان در حین انجام کار در معرض خطر یا خطراتی قرار می گیرند که اجتناب ناپذیر است .

       در ماده 91 قانون کار آمده است که کلیه کارفرمایان و مسئولان واحدهای موضوع قانون کار، در مقابل خسارت بدنی کارکنان که ناشی از عدم رعایت مقررات حفاظت فنی و همچنین خدمات بهداشت کار می باشد مسئول شناخته شده و وی را ملزم به جبران خسارت جانی حاصله می داند.

در صورت وقوع حادثه ای که منجر به جراحت، نقص عضو و یا فوت کارکنان (اعم از استخدامی، قراردادی، روزمزد و ...) شود در بسیاری از موارد کارفرما مقصر شناخته شده و ناچار به جبران خسارت وارده و در صورت فوت، پرداخت دیه خواهد بود .

      بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان و اشخاص ثالث بیمه پارسیان به عنوان جانشین از طرف کارفرما جبران هزینه های پزشکی، غرامت فوت و مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از کارفرما را بر عهده می گیرد.

  کارفرمایان باید توجه داشته باشند که پوشش های بیمه نامه تأمین اجتماعی و بیمه نامه مسئولیت کاملاً متفاوت می باشند، بدین معنی که سازمان تأمین اجتماعی تعهدی در قبال پرداخت خساراتی که مسئول آن کارفرما باشد ندارد و اگر خسارات مذکور را جبران نماید نسبت به بازیافت آن از کارفرما اقدام می نماید .

      در حالی که در بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان بیمه پارسیان این مورد تحت پوشش می باشد.

به عبارت دیگر چنانچه کارگری دچار نقص عضو یا فوت گردد، بیمه تأمین اجتماعی صرفاً مستمری پرداخت می نماید و تعهدی در قبال دیه فوت یا جرح نخواهد داشت در حالی که بیمه پارسیان، مسئولیت متعهد پرداخت دیات مذکور می باشد.


​لازم به ذکر است بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان و اشخاص ثالث در بیمه پارسیان دارای 18 کلـــــــــــوز     ( پوشش ) اضافی می باشد که هر یک از این کلوزها دربرگیرنده ابعاد حقوقی و قانونی متفاوتی بوده که خریداری و عدم خریداری هر یک از این پوشش ها می تواند ابعاد متفاوتی داشته باشد که همین امر، نیاز به دارا بودن یک مشاور حرفه ای و متخصص در این زمینه را بیشتر و بیشتر برای ما آشکار می نماید.

لذا ما در بیمه پارسیان ( نمایندگی برتر طی 7 سال متوالی که در شهرک غرب و سعادت آباد مستقر می باشیم ) آمادگی خود را برای ارائه خدمات مشاوره ای در حوزه مشاوره، صدور و تحویل رایگان " بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان و اشخاص ثالث " در کلیه نقاط تهران و ایران عزیز اعلام نموده و امیدواریم رضایت خاطر شما عزیزان را همانند بیش از 4000 مشتری ( بیمه گذار ) حقیقی و حقوقی  دیگر که از سال 1387 خدمتگذارشان بوده ایم را فراهم آوریم.


جهت دریافت مشاوره حرفه ای و آگاهی از شرایط بیمه نامه فقط کافی است با نمایندگی/شعبه برتر بیمه پارسیان در غرب تهران تماس بگیرید و یا از طریق ثبت درخواست در سایت ما را مطلع نمائید.